حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده است.

سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹ 4 شوال 1441 Tuesday, 26 May , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 119 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 39×
حوزه بسیج دانشجویی

برای تربیت سلیمانی ها باید مبانی فکری تقویت شود

شناسه : 1189 29 ژانویه 2020 - 23:48 59 بازدید ارسال توسط : نویسنده : روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان منبع : حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان
به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان؛ معرفی دوره بینش مطهر توسط هاشمی گلپایگانی در دومین روز از نشست مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان صورت گرفت.
برای تربیت سلیمانی ها باید مبانی فکری تقویت شود
پ
پ

به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان؛ معرفی دوره بینش مطهر توسط هاشمی گلپایگانی در دومین روز از نشست مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان صورت گرفت.
در ابتدای این جلسه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اهواز به بیان برنامه، اهداف و تجارب خود در برگزاری ۶ ساله دوره بینش مطهر در استان خوزستان پرداخت.
سپس هاشمی گلپایگانی شروع به ایراد سخنرانی کرد.
ایشان در ابتدا با اشاره به کتاب خدا در زندگی متذکر این نکته شد که ورود اطلاعات پراکنده و زیاد در ذهن انسان موجب بحران فکری می شود و خواندن کتب شهید مطهری نیز از این قاعده مستثنا نیست‌. طراحی بینش مطهر به اینگونه است که مخاطب را در چگونگی خواندن کتب شهید مطهری برای ایجاد یک نظام فکری راهنمایی می کند.
وی ادامه داد: شهید مطهری آن اسلام نابی که امام خمینی(ره) می گفتند را به درستی تبیین کرده است و همچنین مقام معظم رهبری نیز به این نکته اذعان داشتند که منظومه فکری ایشان از مباحث پربار شهید مطهری شکل گرفته است.
هاشمی گلپایگانی با انتقاد به حصر مطالب شهید مطهری و چاپ تازه کتاب نظام اسلام شهید مطهری اظهار کرد: مطالب زیادی از گفتار شهید مطهری وجود دارد که هنوز پس از گذشت این سال ها جمع آوری و به چاپ نرسیده است و این موضوع باعث تاسف و تاثر می باشد. برای مثال کتاب ۴۰۰ صفحه ای تاریخ عقاید اقتصادی پس از تلاش های فراوان تازگی به چاپ رسیده است.
وی تصریح کرد: شما دانشجویان با رجوع به کتب شهید مطهری می توانید به تمام سوالات و شبهات خود در زمینه مسائل روز پاسخ دهید.
هاشمی گلپایگانی با تاکید بر ضعف عملکرد در تقویت بنیان های فکری و همچنین تاثیرگذاری شهادت سردار سلیمانی گفت: نظامی امثال سردار سلیمانی می سازد که مبانی فکری آن درست شکل گرفته باشد و تقویت مبانی فکری در اولویت قرار گیرد که شما دانشجومعلمان در تحقق این مهم موثر هستید.
وی ادامه داد: مطالعه آثار شهید مطهری باید در اولیت حوزه های علمیه و دانشگاه ها به خصوص دانسگاه فرهنگیان قرار بگیرد زیرا با مطالعه آثار شهید مطهری رشد فکری حاصل می شود و منظومه فکری درست در انسان شکل می گیرد.
ایشان در پایان به معرفی برخی از کتب بینش مطهر پرداخت و خواستار به کارگیری تمام توان و تلاش در برگزاری دوره های بینش مطهر در دانشگاه فرهنگیان شد و خود را آماده شنیدن انتقادات و پیشنهادات حضار دانست.
پایان این جلسه به پرسش و پاسخ در خصوص دوره بینش مطهر پرداخته شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.