حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده است.

یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹ 5 شعبان 1441 Sunday, 29 March , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 108 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 37×
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی

جذب معلم از سوی وزارت آموزش و پرورش به چه قیمتی؟

شناسه : 1279 07 مارس 2020 - 19:14 46 بازدید ارسال توسط : نویسنده : روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان منبع : حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان
به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان، امیرعباس آقابابایی به عنوان عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان بیان کرد که مسئولین محترم آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، آن چنان مسئله دریافت حقوق و بیمه را در بوق و کرنا کرده اند که گویی مسائل دیگر دانشجومعلمان چون صدور حکم پیمانی برای ورودی‌های ۹۷، استقامت در برابر افزایش حقوق و پرداخت عیدی و... وجود ندارد.
جذب معلم از سوی وزارت آموزش و پرورش به چه قیمتی؟
پ
پ

به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان، امیرعباس آقابابایی به عنوان عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان بیان کرد که مسئولین محترم آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، آن چنان مسئله دریافت حقوق و بیمه را در بوق و کرنا کرده اند که گویی مسائل دیگر دانشجومعلمان چون صدور حکم پیمانی برای ورودی‌های ۹۷، استقامت در برابر افزایش حقوق و پرداخت عیدی و… وجود ندارد.

امیرعباس آقابابایی در ادامه بیان کرد که هر مجموعه و نهادی برای جذب و معرفی خود نیاز به تبلیغات دارد و اینکه این تبلیغات چگونه انجام شود مهم است. متاسفانه در کانال‌های مرتبط با دانشگاه فرهنگیان، مرتبا برای جذب افراد از حقوق و مزایای ناچیز آن صحبت می‌شود که این امر به تنهایی درست نیست. مسئولین محترم آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، آن چنان مسئله دریافت حقوق و بیمه را در بوق و کرنا کرده اند که گویی همگان مسائلی، چون صدور حکم پیمانی برای ورودی‌های ۹۷، استقامت در برابر افزایش حقوق و پرداخت عیدی و… را فراموش کرده اند یا اینکه مصائب کسر ۴۵ درصد و سیستم قدرتمند رزرواسیون غذا و فلسفه حسابداری آن حل شده است.

ضمن این نکته ضروری است که درست است علی رغم این که طی چند سال آینده، با خیل عظیم بازنشستگان فرهنگی رو به رو خواهیم بود، و در حال حاضر کمبود معلم در کشور شدیدا احساس می‌گردد، ولی نباید  برای جبران این کمبود‌ها به هر طریقی که شده است اقدام به جذب نیروی انسانی کرد.

همچنین عده‌ای هستند که علاقه و تعهد قلبی نسبت به این شغل ندارند و صرفا بخاطر فراهم آوردن یک تکیه گاه شغلی به این دانشگاه پناه آورده اند و این خود ضربه‌ای دیگر بر پیکره فرتوت آموزش و پرورش ماست. برای جلوگیری از این اتفاق باید در شیوه جذب و گزینش افراد دقت فراوانی صورت گیرد و سیستم گزینشی و فیلترینگ سنتی، اصلاح و به روز شود.

بهتر است برای جذب افراد، از سطح کیفی دانشگاه صحبت شود. از استادان و هیأت علمی احیانا برجسته و پر قدرت آن سخن بگویند!، از امکانات آموزشی و رفاهی اش … تا افراد علاقه‌مند و باسواد تشویق به حضور در این دانشگاه شوند. دلیل اینکه چرا با وجود حقوق و مزایا باز عده‌ای دانشگاه‌های روزانه مانند تهران و علامه را به فرهنگیان ترجیح می‌دهند بهتر است ریشه یابی و در دانشگاه فرهنگیان اصلاح و برطرف شود. در این صورت قطعا افراد علاقه‌مند و شایسته در دانشگاه حضور پیدا می‌کنند؛ بنابراین اولویت نخست در بهبود فرآیند جذب دانشجومعلم، بهبود سطح کیفی و فراهم آوردن ملزومات اولیه تحصیل و زندگی در محیط دانشگاهی است. تا زمانی که شرایط مناسب برای تحصیل و حیات وجود نداشته باشد، مسلما عده زیادی جذب این سیستم نخواهند شد و در این صورت نیز، نمی‌توان امید فراوانی به پیشرفت و بهبود نظام آموزشی کشور داشت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.